איך לנקות את הכתמים העקשניים ביותר מהספות?

אנחנו רוכשים ספות ומערכות ישיבה לבית באלפי שקלים, לפעמים אפילו עשרות אלפי שקלים. משקיעים בכריות נוי מעוצבות, מתאימים את כל הפריטים והצבעים בחדר למראה הספה ומקווים שהמראה המעוצב והמושקע יחזיק מעמד במשך שנים ארוכות. ואז, ביום אחד אנחנו מגלים כתם על הספה. הכתם יכול להיות כזה שיורד בקלות והוא יכול להיות גם כתם עקשן, כזה שיחייב אותנו לנקוט באמצעים מיוחדים.

האם אפשר לנקות לבד? לא בטוח

בחנויות השונות של “עשה זאת בעצמך” מחכים לא מעט תכשירים ואביזרים לניקוי ספות. חלק מהם בהחלט יכולים לתת טיפול טוב לכתמים קלים ופשוטים להסרה אבל רובם לא יאפשרו לכם להסיר את הכתמים העקשניים מהספות.

אפשר להתחיל בניסיון עם אחד החומרים הללו ולבדוק כיצד הוא משפיע על הכתם או כטיפול עזרה ראשונה מיד אחרי שגיליתם את הכתם, אבל חשוב לקחת בחשבון שלעיתים קרובות החומרים יגרמו להרחבת הכתם בגלל התפשטות של החומר או נוזלים שהוא מכיל והתוצאה תהיה הרבה פחות אסתטית. אפשר לנקות לבד את הכתמים כאשר מדובר בכתמים קלים בלבד או כאלו שדורשים טיפול מהיר מאד, לפני שאתם פונים לבעל מקצוע.

הדרך הטובה והמקצועית ביותר: שירות ניקוי ספות

הפתרון הכי יעיל והכי טוב להסרת כתמים עקשניים מהספות הוא לפנות לבעל מקצוע המומחה לכך. תוכלו לבחור מתוך רשימה ארוכה של בעלי מקצוע שמתמחים בניקוי ספות ומגיעים עד אליכם עם ציוד מקצועי, חומרי ניקוי חזקים וניסיון מקצועי שאי אפשר לזלזל בו.

חשוב לבחור בחברה לניקוי ספות או איש מקצוע שיש להם ניסיון רב, בעיקר בניקוי של ספה מהסוג שלכם ולבדוק מראש שיש לו המלצות מלקוחות קודמים, חוות דעת טובות וניסיון רב ככל האפשר. בנוסף, כדאי לבדוק שיש לאיש המקצוע ציוד מקצועי לניקוי ספות והוא משתמש בחומרי ניקוי חזקים שיש סיכוי רב יותר שיסירו את הספה.

ניקוי מקצועי של ספות יכול לכלול ניקוי בקיטור ואדים, ניקוי של הספה בחומרים חזקים מאד שמוכרים רק למי שעוסק בתחום באופן קבוע וטכניקות מקצועיות נוספות שבסופן הספה תיראה הרבה יותר טוב. למרות שמדובר בעוד הוצאה כספית, לעיתים לא קטנה, לא כדאי לנסות לנקות כתמים עקשניים לבדכם אלא לפנות לשירות מקצועי ככל האפשר.

בעל מקצוע הוגן, אמין ומנוסה יוכל להגיע, לבדוק את הכתם, לראות מה ניתן לעשות ולהמליץ על טיפול. אתם תוכלו לבחור האם לנקות את הספה או להיפטר ממנה לטובת חדשה.