איך לעצב משרד ביתי?

כל מה שאתם צריכים לקחת בחשבון כשאתם מתחילים לתכנן את עיצוב המשרד שנמצא במקום אותו אתם הכי אוהבים – הבית. בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מעדיפים לעבוד מהבית מהסיבות הבאות: חיסכון בזמן נסיעה לעבודה, מימון ארוחות מחוץ לבית, זמינות לילדים בבואם ממסגרות החינוך ומהסיבה העיקרית והיא חיסכון של אלפי שקלים בהשכרת משרד. אם גם אתם שוקלים לנהל את העסק מאחד החדרים בבית, זה הזמן להשקיע מחשבה וכסף וליצור סביבת עבודה אולטימטיבית ופורייה עבורכם.

הנה מספר דגשים שיש לקחת בחשבון:

בחירת ריהוט משרדי

הצעד הראשון שיש לבצע בכדי להבטיח סביבת עבודה נוחה הוא לבחור כראוי ריהוט משרדי. זוהי משימה לא פשוטה התלויה במיקום המשרד ובתקציב שלכם. לדוגמא: אם החדר נמצא בעליית הגג או בממ”ד עליכם לקחת בחשבון את נושא אוורור החדר, כמו חסרונות אחרים. לכן, בכל הנוגע לרכישת רהיטים – ידע הוא כוח. לדוגמא, אם תתאהבו בשולחן משרדי ענק מעץ מלא, תחליטו לקנות אותו ואז תתקשו להעלותו במעלה המדרגות אל המשרד – הרי שתהיו בבעיה. ככלל, העדיפו ריהוט אגרונומי שיבטיח נוחות בשימוש יומיומי, וכן רהיטים מחומרים ממוחזרים שגם יוסיפו יופי וגם יתכתבו עם הרצון לשמור על הסביבה.

איזה ריהוט משרדי לבית מתאים לצרכים שלכם?

התשובה תלויה במספר נתונים:

איזה עיצוב מדבר אליכם? האם אתם מתחברים לקו נקי וסטארטפיסטי או שאתם מעדיפים סגנון עיצוב של מד מאן? האם אתם מאמינים בכללי הפאנג שוואי? מה התקציב שלכם? האם אתם יצירתיים ויכולים לבנות חלק מהרהיטים בעצמכם או שמעולם לא החזקתם פטיש?

אלו שאלות מאוד חשובות שאתם צריכים להשיב עליהן כדי שתוכלו לצמצם בשבילכם את אינסוף האפשרויות שקיימות בשוק ויכולות לבלבל אתכם ולגרום לכם לבחירות מוטעות.

משרד במרתף

מרתפים הם מקום נהדר לעבוד בהם, הם שקטים ובדרך כלל קרירים בחודשים חמים של השנה. אם אתם עובדים מהמרתף של הבית, עליכם לשקול רהיטים מחומרים שאינם רגישים לעובש וטחב. פלסטיק או מלמין יהיה בחירות טובות יותר אם לחות היא דאגה. בנוסף, במידה ואתם חוששים מהצפות בחורף כדאי לבצע מספר פעולות מנע כגון מיגון המשרד ואטימתו.

משרד בעלית גג

לעבודה בעליית הגג יש יתרון גדול מאוד- לרוב בני הבית לא מגיעים לשם כי הם מתעצלים לטפס במדרגות שמובילות לשם וכך למעשה אתם קונים לעצמכם שקט ושלווה. הבעיה הגדולה ביותר במיקום זה היא החום, לכן לפני שאתם חושבים לעבוד משם תבדקו אם ניתן להתקין שם מזגן והאם עלות הפעלות המזגן לא תהיה גבוהה מדי. תוודאו שאתם מנצלים בצורה הטובה ביותר את המרחב, בעליית גג לרוב יש מקומות בהם הגג מאוד נמוך, שם אתם יכולים לשים שידה בה תאחסנו מסמכים או את המדפסת. למשרד בעליית גג ניתן להוסיף כורסא מעוצבת שתוסיף קצת צבע לחלל ותספק לכם מקום נוח לשבת.

המשרד הנייד

אין לכם חדר נוסף בבית אותו תוכלו להפוך למשרד? אין בעיה! במצב הזה אתם צריכים לחשוב על ריהוט שימושי קומפקטי. לדוגמא אתם יכולים לקנות כוננית אשר מתוכה נפתח שולחן כתיבה או לקנות פלטת עץ גדולה ושני חמורים שיהיו רגליים לשולחן עבודה גדול, כך תוכלו לקפל ולאחסן אותו במקום קטן וצדדי בבית. כמו כן, את החיסכון הגדול במקום אתם יכולים לעשות ע”י סריקה של ניירת ושמירת המסמכים החשובים או העברת את הניירת לחברת גניזה. בסופו של דבר הכי חשוב שתבינו מה הצרכים שלכם ותראו מה אתם יכולים לקנות במסגרת התקציב שקבעתם למשימה זו.

נכתב על ידי אתר הספקים.