איך תעצבו את הסלון בסגנון אירופאי?

עיצוב של סלון הוא מלאכה מורכבת, בין השאר עקב הרצון ליוצר חלל נוח מאד לישיבה ואירוח, אשר המראה שלו המרשים ביותר שיש. זהו תחום הכולל בתוכו שורה ארוכה של סגנונות, מגמות, אופנות וטרנדים המשתנים חדשות לבקרים. המאמר הנוכחי מתייחס לאחת המגמות המשמעותיות ביותר בקרב ישראלים בשנים האחרונות, והיא עיצוב הסלון על פי סטנדרטים אירופאיים. לפניכם מספר דגשים שיסייעו לכם ליצור את הסלון האירופאי המושלם.

מינימליזם, עדינות ומה שביניהם

אחד המאפיינים העיקריים של עיצוב בגישה אירופאית, של סלונים כמו אזורים אחרים בבית, הוא הדגש הלא מבוטל שמונח על מינימליזם. במילים אחרות: סלון בסגנון אירופאי לא יהיה עמוס בפריטים יתר על המידה ויכלול בתוכו, בחלק הארי של המקרים, את מה שצריך בדיוק על מנת שסלון יתפקד שכזה. הנחת היסוד היא שבדרך זו יכול המראה להיות “נקי” יותר, והשימוש בסלון נוח פי כמה. כשזה נוגע לסגנונות העיצוב האירופאי, דגש משמעותי נוסף הוא על עיצוב קלאסי ככל הניתן. זהו עיצוב הנוטה להיות עדין ומאופיין בקווים ישרים. ועדיין, באמצעות תכנון נכון של הסלון ניתן להפוך אותו למעניין מאד, מבחינה ויזואלית. את העניין ניתן להגדיל באמצעות תוספות קטנות, דוגמת תמונות, טפטים או פריטי נוי, אשר בכוחם לעשות הבדל גדול בחלל.

סוגיית השימוש בחומרי גלם

בעת עיצוב סלון בסגנון אירופאי ראוי לתת את הדעת גם על החומרים בהם משתמשים. גם מהבחינה הזו, המציאות מראה שיש מספר חומרים אשר אהובים מאד בקרב מעצבים בעלי זיקה לסגנון האירופאי, חומרים הנחשבים אף לאיכותיים. אפילו כאשר מתבוננים על חומרי הגלם שכולנו מכירים – למשל, עץ – הרי שניתן למצוא וריאציות שונות של עץ בעלי ניחוח אירופאי, דוגמת אלון אירופאי. בעת עיצוב סלון “אירופאי” רצוי בהחלט לדבוק בחומרי גלם מהסוג הזה.

אל תהססו לפנות לגורמים מקצועיים

המאפיינים שהובאו כאן הם כלליים מאד, ובכל מקרה לא קרובים אפילו מלבטא את שלל המשתנים שמרכיבים את משוואת עיצוב הפנים האירופאי. המלצה מועילה, בהקשר הזה, היא לפנות לגורם מקצועי הבקיא בתחום, כאשר הדוגמא המובהקת היא מעצב פנים. בכוחו של בעל המקצוע “לתרגם” את הצרכים והרצונות של בני הבית לכדי משתנים מובהקים של עיצוב הסלון, תוך הכרת תורת העיצוב האירופאית והמגמות המאפיינות את התחום כמכלול.