איך תתאימו את מערכות הישיבה בסלון לחלל הבית?

התאמת מערכות הישיבה בסלון היא דבר חשוב שמושפע מאוד מהפונקציה שמהווה הסלון בכל בית ובית. חשוב לזכור – הסלון מהווה פונקציות שונות בבתים שונים וניתן להבין זאת ללא קושי. ישנם בתים שבהם עושים בסלון שימוש רב לצרכי אירוח. בבתים אחרים נעשה שימוש רב בסלון להסבה כמשפחה, מול הטלוויזיה, לשיחה.

במקרים נוספים יכול הסלון לשלב בין אירוח רב לבין משפחתיות ויש מקרים שבהם מתקיימות בסלון גם פגישות עבודה מרובות. לכל הדברים הללו, ביחד עם הטעם העיצובי המשפחתי יש השפעה על אופי הבחירה ועל התאמה נכונה בין מערכות הישיבה בסלון לחלל הבית.

שילוב בחלל

מעבר לעובדה שכדאי להתאים את סגנון מערכת הישיבה לפונקציונליות של הסלון, חשוב מאוד לשלב את מערכת הישיבה בצורה נכונה לפי גודל החלל. בבתים גדולים ומרווחים, עם סלון גדול ורחב, יש אפשרות למקם כמעט כל סוג של מערכת ישיבה וניתן בהחלט להוסיף כורסאות בודדות נוסף על מערכת מרכזית.

לעומת זאת, בבתים קטנים יותר, עם חלל מוגבל, אפשרויות המשחק רבות פחות. כאן עדיף בדרך כלל לבחור מערכת ישיבה ממינימליסטית יותר באופייה, כדי לא להרגיש כובד ועומס יתר על המידה.

יצירת הפרדות

בלא מעט בתים כיום ניתן למצוא ערבוב בין חללים שונים. לעיתים הסלון מתחבר למטבח, לעיתים הוא מתחבר לפינת האוכל ולעיתים הוא מתחבר לשניהם ואף למרפסת. באמצעות בחירה נכונה במערכת ישיבה ובריהוט משלים ניתן ליצור הפרדות קונספטואליות בין חללים שונים. הפרדות כאלה יכולות להיות בעלות אמירה עיצובית וגם פונקציונליות.

הפרדה חשובה מאוד מתבקשת כאשר מדובר בבית שבו חלל הכניסה מוביל ישירות לסלון. במקרה כזה, ניתן בהחלט לבחור מערכת ישיבה בצבעים המנוגדים לאלו של קיר הכניסה. הניגודיות הזאת יוצאת מעין הפרדה רעיונית בין הכניסה לבין הבית עצמו.

סוג נוסף של הפרדות ובידול ניתן להשיג על ידי בחירה מושכלת של מערכת הישיבה, כך שתהווה ניגוד מסוים לעיצוב המטבח. דבר זה חשוב במיוחד כאשר יש תחושה של זליגת האווירה מהמטבח החוצה, דבר שלא כולם אוהבים.

צפו בקטלוג מערכות הישיבה שלנו ❱