כך תבחרו את חדר השינה האולטימטיבי שלך

חדר השינה שלנו הוא החדר הכי אישי ואינטימי בבית, שם אנו ישנים בכל לילה, נחים ועושים אהבה. יחד עם זאת, פעמים רבות נמצא שדווקא עיצובו של חדר השינה נזנח לטובת שאר חדרי הבית שהבולטים בינהם הם הסלון והמטבח. חדרים אלה הם המרכזיים ביותר בבית ואותם אורחי ודיירי הבית רואים לראשונה שנכנסים לבית.

במאמר זה ריכזנו עבורכם מספר שאלות וטיפים שינחו אתכם לתכנון נכון ונבון של עיצוב חדר השינה ועל ידי כך תוכלו להבין בדיוק איזה חדר שינה אתם מחפשים, מהו תקציבכם ויכולתכם.

מה תפקידו של חדר השינה אצלכם? האם חדר זה מיועד רק לשינה או שאנו גם שוהים בחדר במהלך היום? האם עיצוב הריהוט מגביל בצורה מסוימת את אפשרויות השימוש בחדר? האם ניתן להוסיף כורסאו\שולחנות מגניבים שבני הזוג יישבו וישוחחו?

איך מבנה החדר בנוי? היכן החדר ממקום ביחס לשאר חדרי הבית? האם ניתן להשיג פרטיות או שהוא ממקום בקרבת חדרי הילדים\ סלון? האם יש אור טבעי בחדר? באיזה צד החדר? (צפון, דרום\מזרח\ מערב)? האם יש נוף מחוץ לחדר? לעיתים יש נוף מעניין מחוץ לחלון – דבר השווה בהחלט אקסטרה שיקול דעת ואולי כדאי אף לשקול עיצוב תואם לנוף ולעיתים אולי להפך- הנוף בעיתי ונרצה להסתירו.

מהו סגנון העיצוב שהיינו רוצים שיהיה בחדר? האם אנו אוהבים קלאסי? אותנטי? עיטורים? עמוס בפריטים או יותר מינימליסטי? מהם הצבעים שהיינו רוצים את קירות החדר? האם יש צבע מועדף? האם גוונים בהירים או כהים יותר? ולאילו צבעים בשום אופן לא נסכים? מה עם המיטה? איזה סוג מיטה זאת? האם היא אורטופדית? האם מדובר במזרונים אורטופדיים? או שמא במזרונים זולים ולא איכותיים? איזה סוג תאורה מועדף עלינו? האם נרצה תאורה של עוד מוקדים בחדר מלבד התאורה הכללית, אולי אפקטים של אור מיוחדים? האם נרצה גם מדף מיוחד ורומנטי לנרות?

תקציב: האם עיצוב החדר דורש אנשי מקצוע? או שמא אדם אחד יכול לעשות את העבודה? לפני שמתחילים את שלבי התכנון חשוב לקחת בחשבון את הנתונים האלה על מנת שנוכל לבדוק בצורה אובייקטיבית את המשאבים שלנו לפני תחילת פרוייקט זה.

לאחר קריאת שאלות אלו וכתיבתם על נייר ולאחר סיור מוחות עם בן\ בת הזוג, אנו בטוחים שתהליך עיצוב חדר השינה שלכם יהיה אפקטיבי יותר ומהנה יותר.