יותר מדי דגמים ועיצובים? כך תבחרו רהיטים לבית בלי ללכת לאיבוד

בחירת ריהוט לבית היא פרויקט מהנה לבני הזוג, אך משקללת בתוכה שיקולים רבים שיש לקחת בחשבון – דגמים, מידות, סגנונות, התאמה לחלל המבנה והחדרים ועוד.

כל חלל או חדר במרחב הביתי תופס נפח שונה ולכן יש להתייחס אליו ולהצבת הרהיטים שבו בצורה נכונה, אשר תקל על בני הבית בשגרת היומיום ואף תמנף את האווירה הביתית, מחמימה לטרנדית או מקלאסית לוינטז’ית נושכת.

המכלול של ההרגשה הביתית מורכב מבחירות קטנות של הרהיטים, ומגוון האפשרויות הרחב עלול לסנוור ולעתים להרחיק את שיקול הדעת מבחירות נכונות.

התאמת הציפיות למידות החללים בבית

בתחילה כדאי לאמוד את הרהיטים ההכרחיים לעומת החלל המצוי. למשל, עיצוב חלל הסלון יכול להיבנות בדרכים שונות אשר כל אחת מהן תפיק חלל בעל דינמיקה שונה, למשל לסלון פינתי יש להתאים כורסאות במידות מתאימות אשר לא יחסמו את החלל.

דוגמא נוספת: בפינת אוכל רגילה או מעוגלת יש לרכוש רהיטים אשר לא יעמיסו על התחושה הכללית של שוהי הבית. כך שבעת רכישת רהיטים מעוצבים לבית חשוב להתייחס לא רק לאסתטיקה ויופי הרהיט המעוצב אלא גם לדרך בה הוא ישתלב ברחבי הבית.

מילות המפתח: רב-תכליתי

התמקדות ברכישת רהיטים מעוצבים היא חשובה בהחלט, אך יש עניין של יעילות וניצול נכון של מרחב. בימינו הצורך לאחסן הוא רב, למשל, בית שבו שוכניו הם תולעי ספרים גאות, יהיה עמוס בספרים וכונניות רבות, העלולות להוות מעמסה על קירות הבית. לכן ניתן ללכת לכיוונם יצירתיים יותר ולתעל את בחירת הרהיטים המעוצבים לתועלת.

אחסונם של ספרים רבים יכול להיות נעים יותר לעין כאשר ישולב בתוך מערכות ישיבה מסוגננות. ישנן מערכות ישיבה מעוצבות שונות המכילות חללים להנחת ספרים או פריטים שונים. אסתטיקה וטעם טוב ההנחה כי קניית רהיטים שונים צבעוניים ומשמחים שנראו בחנות שובת לב, תהיה התוספת המושלמת לבית, היא לא תמיד הנחה מדויקת.

התאמת הרהיטים לאווירה הכללית ולסגנון חשובה על מנת ליצור הרמוניה, ולא אנדרלמוסיה כאוטית שתסנוור ותציף את העיניים. הבית הוא מכלול של חלקי פאזל שונים, ובעת רכישת רהיטים מעוצבים לבית יש להתחשב בתמונה הרחבה.

“שלשה מרחיבין דעתו של אדם אלו הן דירה נאה ואשה נאה וכלים נאים” (ברכות נז ב) ביתו של האדם הוא עולמו, המקום אליו הוא מוצא מפלט בסיומו של היום והשגרה המעייפים. הבחירות ברהיטים השונים המעוצבים יכולים לרומם את נפשו או ליצור מעמסה, ולכן חשוב להתמקד בשיקול דעת מחושב ולבנות בצורה נבונה את התמונה הביתית המעוצבת והמרוהטת של הבית.