מה הטרנדים החמים בעיצוב רהיטים 2015?

כמו כל שנה, גם שנת 2015 הביאה עימה בשורות וטרנדים חדשים בתחום עיצוב הרהיטים, החל בחומרים, דרך ארגון וסגנון הפריטים, ועד לצבעיהם. אם גם אתם מעוניינים לגלות מהם הטרנדים החמים בתחום לשנה הנוכחית, בוודאי תשמחו לקרוא את הסקירה הבאה.

סגנונות משולבים

אחת המגמות הבולטות בסגנון הרהיטים לשנת 2015 הוא דווקא היעדר סגנון מרכזי אחד ושולט. כלומר, שילוב של מספר סגנונות שונים ואף מנוגדים היוצרים יחדיו דבר מה חדש, מעניין, בעל אמירה אישית. מצד שני, אין בכך לומר שהכול הולך בדרך ליצירת כאוס ויזואלי רועש. לדוגמא, ברהיטים של שנה זו נראה שילוב של חומרי גלם טבעיים מסוגים שונים לכדי פסיפס מעניין, המשלב בין מראה פראי ומחוספס, למראה חם ומודרני. מדובר למשל ברהיטים המשלבים מתכת, אבן, עץ גס ואפילו בטון ביחד עם בדים וזכוכית. דוגמא נוספת היא שילוב של צבעים מנוגדים, כגון צבעי פסטל רכים ביחד עם ורוד, חרדל וכחול רויאל.

יותר משימוש אחד

בשנים האחרונות המגמה השלטת בעיצוב הבית הינה סדר וניקיון ויזואלי, ותחום ריהוט הרהיטים משתנה בהתאם. על כן, אחד הטרנדים החמים הינו רהיטים רב תכליתיים שחוסכים בהוצאות ומקטינים את מספר פריטי הריהוט בחללי הבית. לדוגמא, פינות אוכל או מטבחים שבהם מצויים ארונות מגרה המשמשים גם כהדום, שולחן שיכול לשמש גם כמיטה ואפילו בתור כיור, או שרפרף שהינו תיבה לאחסון פריטים.

הצבעים המובילים

בין אם מדובר ברהיטים עבור סלונים או חדרי הילדים, המגמה היא כאמור שילוב של צבעוניות חזקה ביחד עם רכות. בתוך כך, בראש הצבעים השולטים עומד הירוק שמרמז על מגמת איכות הסביבה הצוברת תאוצה גם בישראל, ובנוסף אליו ישנה עדנה לצבע הוורוד על גווניו השונים, ובעיקר לוורוד פטל, ורוד פוקסיה, ורוד חום וכתמתם. עוד צבע המושל ברהיטים בשנה זו הינו כחול רויאל שנחשב למרענן ומפתיע, ומשרה אווירה של קלילות וחופש.

חומרים מסקרנים

אחד החומרים המעניינים שנכנס השנה לתחום הוא הבטון, אשר בעזרת טכנולוגיות מתקדמות ניתן ליצור ממנו שלל עיבודים. בין היתר משולב הבטון בכיורים, אמבטיות, ברזים, אגרטלים ופריטי נוי למיניהם, ביחד עם אלמנטים מעץ, ממתכת ומזכוכית. אליו מצטרפות המתכות למיניהן ובעיקר הנחושת שמשולבת בגופי תאורה, ידיות לדלת, כיסאות ושולחנות, ומאפשרת סגנון כפרי וגס וכמו כן, סגנון נקי ומודרני.