2016 כבר כאן – מה הטרנדים החמים לעיצוב הבית?

עיצוב הבית הוא תמיד אתגר מורכב, כשנדרשת לא מעט מחשבה לצורך יצירת העיצוב המושלם. מה שרבים לא מודעים אליו הוא שמדובר בתחום דינמי מאד, שאינו קופא על שמריו אפילו רגע אחד. בכל שנה ושנה אנחנו שומעים על מגמות חדשות בעיצוב הבית, חלקן מגיעות לרמת טרנד הסוחף אחריו רבים. מהם הטרנדים שצפויים לעשות את שנת 2016?

עץ, ומתכת ומה שביניהם

עיצוב חדרי שינה, מטבח, סלון או כל אזור אחד בבית מבוסס על בחירה נכונה של חומרי גלם. העץ הוא שחקן מרכזי בתחום זה כבר עשרות שנים, אם כי הסוג הספציפי של העץ נתון לשינוי אחת למספר שנים. בשנת 2016 אנחנו צפויים לראות יותר ויותר בתים בהם נעשה שימוש בעץ מאסיבי, ללא גימור, המאופיין במראה עדין לכל הדעות (אך עדיין עם רמות שונות של עיבוד). רהיטי המתכת מהווים אף הם חלק מרכזי בעיצוב הבית, כשניתן להצביע על שינוי מעניין מאד המתחולל כיום – הנירוסטה מאבדת מעט מכוחה, לטובת חומרי גלם דוגמת נחושת או אלומיניום היוצרים תחושת עומק מצד אחד, אך גם נחשבים לקלילים מהצד אחר. גם כאן, מילת המפתח בנקודת הזמן הנוכחית היא עדינות.

בחירת הגוונים

ברכישת חדר שינה, עיצוב מטבח או כל פעולה עיצובית אחרת, אי אפשר שלא להתייחס לגוון של הפריטים והרהיטים השונים. שנת 2016 מצביעה על מספר מגמות מעניינות, מהבחינה הזו. בין הגוונים שצפויים להיות פופולאריים השנה אפשר להצביע על גוון הנע בין לבן ואפור (לעיתים גוון המזכיר בטון), המשולב עם צבעים עזים יותר: כחול, כתום וכיוצא בזה. מגמה מעניינת אחרת היא העלייה בפופולאריות של גווני האדמה, שמבטאים את החיבור ההולך וגובר לטבע ולמגמת החזרה אליו.

מגמת הרטרו

בלא מעט תחומים כיום, אנחנו מאופניים במגמת רטרו, המבטאת “חזרה למקורות” ולכל מה שנחשב לנוסטלגי ואהוב. המגמה הזו צפוייה לתת את אותותיה גם על עיצוב הבית, אלא גם טוויסט משמעותי מאד – הרטרו הוא בבסיסו בעל נגיעות סקנדינביות. ריהוט מהסוג הזה מתאים לשלל אזורים בבית, עקב יתרונות דוגמת פשטות יחסית (מתכתבת עם מגמת המינימליזם המאפיין את העת הנוכחית), ניקיון ומראה הרמוני.

הנטייה עכשיו היא לצרף מספר פריטים בסגנון זה, ולא בהכרח עיצוב כל הבית על פי התפיסה הסקנדינבית. מגמה משלימה אחרת היא העלייה בפופולאריות של הדוגמאות הגיאומטריות השונות, המופיעות על גבי לא מעט פריטים: החל משטיחים, דרך כריות ועד לחיפויים למטבח או לחדר האמבטיה.